kyk burs geri ödeme

KYK BURS GERİ ÖDEME

KYK BURS GERİ ÖDEME

BURS GERİ ÖDEME

KYK GERİ ÖDEMELİ BURS

Kyk kredi yurtlar kurumundan burs alan öğrenciler normal şartlarda aldıkları bursu geri ödemeyler.
Kısacası kyk bursu karşılıksızdır.
KYK Bursunu almak için bazı şartların yerine gelmesi ve öğrencilerin burs almak için öne sürdükleri şartlarda değişiklik olmaması gerekir.
Yada burs almak için öne sürdükleri şartlarda değişiklik olmaması gerekir.

KYK BURSUN GERİ ÖDENMESİ HANGİ DURUMDA YAPILIR

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Burs-Kredi Yönetmeliğinin 31 ve 18. Maddeleri uyarınca, Kurumun yaptığı araştırma sonucunda öğrencilerin belgelerinde ve durumlarında hakikate aykırı bir husus tespit edildiğinde,bursları kesilir ödenen burs miktarları yasal faizi ile birlikte kurumca geri alınır.

KYK Geri Ödeme

KYK Geri Ödeme, Öğrenim kredisi,katkı kredisi,burs alan öğrenciler okul bitince ne kadar sürede kredilerini geri ödeyecekler

ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ BORCUNUN ÖDENMESİ (Yüksek Lisans Hariç)

Öğrenci, öğrenim ve/veya katkı kredisi borcunu, devam ettiği öğrenim kurumunun normal öğrenim süresinin bitiminden iki yıl sonra başlamak üzere, kredi aldığı kadar sürede ve aylık taksitler halinde öder. ( 2006-2007 öğretim yılından önce üçer aylık)

Devam ettiği öğretim kurumunu değiştiren öğrencilerin öğrenim sürelerinin bitişi ve borçlarının ödeme başlangıç tarihi, yeni öğretim kurumlarının normal öğrenim süresine göre tespit edilir.

KYK Borç Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ>

Webdesign by Desk02